Krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.

Kuo skiriasi šilkografija ir skaitmeninė spauda?

Dažnai iš klientų sulaukiame klausimų – kuo skiriasi šilkografija nuo paprastos skaitmeninės spaudos ir kokią rinktis? Į šį klausimą galima atsakyti ganėtinai paprastai – reikia išsiaiškinti kokia bus pagrindinė spaudos darbo paskirtis. Abu spaudos būdai turi savų išskirtinių privalumų. Abejais atvejais pateiktas maketas ar jūsų sumanymas gali padėti nustatyti koks spaudos būdas būtų tinkamiausias.

Galima išskirti kelias pagrindines savybės – kurios padės nustatyti, kokia spauda būtų tinkamiausia:

Atsparumas aplinkos poveikiams 

Šiuo atveju šilkografija yra žymiai atsparesnė spauda negu skaitmeninė spauda. Jeigu reikalinga spauda, kuri laikytųsi lauko sąlygomis, nebijotų saulės ir vandens – jums labiausiai tiks šilkografija. Mes šilkografija spausdiname UV dažais, kurie yra ypač atsparūs. Pavyzdžiui – lipdukai ant automobilių dažniausiai yra spausdinama šilkografijos būdu ir laikui bėgant jie nenublunka ir išlieka ryškūs.

Darėme eksprerimentą, kaip išsilaiko šilkografija lyginant su paprasta laminuota spauda:

  • Šis eksprerimentas truko apie 5 metus – magnetukai buvo laikomi ant tiesioginių saulės spindulių – lauke.
  • Šilkografijai buvo naudojamas PVC lipdukas, o kairėje skaitmeninis laminuotas lipdukas.
  • Kairėje pavaizduota skaitmeninė spauda, o dešnėje šilkografinė spauda.

Spaudos spalvų pasirinkimas

Šilkografija yra spausdinama PANTONE spalvų paletėje, o skaitmeninė spauda – CMYK. Jeigu jūsų maketas yra paruoštas CMYK spalvų paletėje, atvaizduojami paveiksliukai ar piešiniai – dažniausiai lieka vienintelė galimybė – spausdinti skaitmeniniu būdu. Kaip tinkamai paruošti maketus – galite trumpai pasiskaityti mūsų šiame puslapyje.

  • Šilkografija – kai reikalingos ryškios ar specifinės spalvos: sidabras, auksas, bronza, balta
  • Skaitmeninė – CMYK spalvos

Popieriaus ir žaliavų pasirinkimas

dekoratyvinis popieriusPopieriaus rūšis taip pat turi įtakos kokį spaudos būdą rinktis. Popieriaus asortimentas skaitmeninei spaudai vis didėja, tačiau jeigu popierius reikalingas dekoratyvinis, tamsios spalvos ar didelės gramatūros – šilkografija būtų teisingas pasirinkimas.

Šilkografijos būdu spauda gali būti dengiama storesniu sluoksniu – todėl ant tamsaus popieriaus spalvos bus ryškėsnės negu spausdinamos skaitmeniniu būdu. Taip pat svarbu nepamiršti, jog standartiniu skaitmeniniu būdu baltos spalvos nėra galimybės atspausdinti.

Kitos popieriaus savybės – storis ir gramatūra. Skaitmeniniu būdu maksimali popieriaus gramatūra gali būti iki 350 gsm. Šilkografija neturi popieriaus storio apribojimų ir galima spausdinti kad ir ant kelių milimetrų storio kartono.

 

Spaidos atlikimo greitis

Spaudos darbai kurie atliekami skaitmeniniu būdu gali būti atspausdinti tą pačią darbo dieną.

Šilkografijai reikia daugiau pasiruošimo ir laiko – standartinis terminas šilkografiniams darbams būna apie 2-3 darbo dienos.