Krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.

Šilkografijos dažai ir specialūs efektai

Šilkografinėje spaudoje naudojami dažai yra kone vienas iš aspektų, kurie išskiria šį spaudos būdą iš kitų savo unikalumu ir įvairove. Šilkografija pasižymi spalvų sodrumu, blizgesiu, atsparumu išorės poveikiui, jais gali būti išgaunamas įvairaus storio reljefas.

Lyginant su kitais spaudos būdais šilkografijoje gaunamas pakankamai storas dažų sluoksnis taip pat galimas ir daugkartinis dažų užnešimas.

Šilkografiniais dažais galima išgauti ir papildomus efektus naudojant specialius dažus: smėlio efekto, šviečiančius tamsoje, termoaktyvius ar kvepiančius. Todėl trafaretinėje spaudoje naudojamų dažų unikalumas yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių produktai tampa išskirtiniai.

UV lakavimas

uv blizgus lakasPagrindinė šilkografinio lakavimo proceso paskirtis – suteikti blizgumo arba matiškumo efektą.

UV Lakavimas yra atliekamas šiais tikslais:

  • padidina atspaudo atvaizdo ir teksto kontrastingumą,
  • padidina atspaudo atsparumą drėgmei ir chemiškai agresyvių medžiagų veikimui,
  • keičia atspausdintos medžiagos paviršiaus optines savybes, padidina jos matiškumą arba blizgumą;
  • blizgus atvaizdas labiau patraukia dėmesį, kas labai svarbu realizuojant prekę;

Priklausomai nuo spaudos ploto, ant kurio yra užnešamas lakas, lakavimas gali būti:

1. Pilnas lakavimas, kai lako sluoksniu yra padengiamas visas spaudos paviršius.

2. Dalinis lakavimas, kuomet lako sluoksniu yra padengi atskiri fragmentai arba tik dalis atspaudo.

Blizgūs dažai – Gliteris

gliterisYra daug būdų, kaip galima užnešti lako sluoksnį ant atspaudo, tačiau norint išgauti geriausią efektą, naudojama šilkografija. Naudojant šį spaudos būdą, gaunamas nepalyginamai storesnis lako sluoksnis, nei kitais spaudos būdais.

Ši dažų rūšis gaunama pridedant į dažus metalo dalelių. Dažniausiai būna sidabrinės ar auksinės spalvos, tačiau gali būti maišomi su kitais dažais, norint gauti įvairiasnes spalvas.

Spausdinant su šiais dažais galima išgauti blizgų užbaigimą, kuris suteikia švytėjimą ir žaismingumą atspausdintiems produktams, pavyzdžiui: dovanų kuponams, vizitinėms kortelėms, pakuotėms, knygų viršeliams ir t.t.

Kartu naudojant UV lakavimą galima sumažinti nusitrynimą ir blizgučių nubyrėjimą.

Metalo efekto dažai (Metalizuoti)

metalizuoti-dazaiŠie dažai yra panašūs į blizgius dažus, tačiau metalo dalelės esančios dažuose yra žymiai smulkesnės, kas suteikia vientisą metalo efekto sluoksnį.

Šis šilkografinis būdas dažnai naudojami kaip pigesnė alternatyva folijavimui.

Metalizuoti dažai tinka spausdinti įvairius kvietimus, vizitines korteles, diplomus ir pan. Metalizuoti dažai gali būti dengiami ir ant skaitmeninės ar ofsetinės spaudos, dekoratyvinio popieriaus ir kitų įvairių paviršių: metalalo,  medžio ir pan.

 

Šviečiantys tamsoje dažai – Fosforas

SVIECIANTYS

Šie dažai ypatingi tuo, kad apšviesti šviesos šaltiniu tam tikrą laiką, tamsoje skleidžia šviesą.

Šis efektas naudojamas reklamoje, norint atkreipti dėmesį ir suteikti gaminiui unikalumo.

Šviečiantys dažai gali būti nadojami magnetukams, lipdukams, vizitinėms kortelėms, atvirutėms, plakatams ir t.t.

Fosforiniai dažai gali būti dengiami ant įvairių paviršių.

Nutrinami dažai

nutrinami-dazaiNutrinami dažai – tai specialūs dažai, kuriuos galima nutrinti norint pažiūrėti aiškiai nematomą informaciją. Prieš spausdinant nutrinamais dažais, spaudos lapas padengiamas specialiu laku. Galima išgauti įvairių formų paviršius, pavyzdžiui logotipo formos.

Nutrinamas sluoksnis naudojamas:

  • dovanų kuponų, kortelėms su serijos numeriais gamyboje.
  • išskirtinėms vizitinėms sukurti.
  • mažiems ir dideliems tiražams, spausdintiems skaitmeniniu ir ofsetiniu būdu.

 

Termoaktyvūs dažai

Termo-dazaiŠie dažai ypatingi tuo, kad paveikus juos temperatūra jie pakeičia savo savybes. Gaminiai atspausdinti su šiais dažais tampa interaktyvūs ir įdomūs vartotojui. Po termoaktyvių dažų sluoksniu galima atspausdinti paslėptą vaizdą ar žinutę, kuri paveikus temperatūra išryškėtų.

 

Kvepiantys dažai

Moksliniai tyrimai parodė, kad vartotojai labiau įsimena kvapus, nei vaizdus. Tam tikri kvapai gali būti panaudojami norint sukelti tam tikrus pojūčius, pvz.: atsipalaidavimą, dėmesio sutelkimą, nostalgiją, paskatinti atvirumą.

Spauda su kvepiančiais dažais efektyviausia tuomet, kai kartu naudojamas UV lakavimas. Įvairūs kvapai gali būti atspausdinti ant kreditinių kortelių, brošiūrų, dovanų kuponų, knygų viršelių, atviručių ir t.t.

Švelnumą suteikiantis lakas

Šis lakas suteikia popieriui papildomą švelnumą, kas prideda gaminiui daugiau prabangos, jį malonu liesti. Šis lakas greitai džiūsta ir nepagelsta. Lako sluoksnis taip pat padidina atsparumą nusitrynimui, ant jo neišlieka piršto atspaudai.