Krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.

UV dažai šilkografijoje

UV dažai kai kuriose šilkografijos srityse yra daug pranašesni už standartinius. Šiandien dauguma atsparių lipdukų ir kitų gaminių yra pagaminama naudojant UV dažus ir jie yra šilkografijos viltis kovojant su skaitmeninėmis technologijomis.

Kas būtent yra UV dažai šilkografijoje?

UV dažai yra nedžiūstantys, nes juose nėra ingridientų kurie galėtų išdžiūti. Nors dažai atrodo, kad yra pagaminti tirpiklio pagrindu, tačiau jie ištikrųjų yra kietosios medžiagos. Dažai išlieka skystos formos iki kol jų nepasiekia ultravioletinė šviesa ir tada jie sukietėja. Būtent dėl šitos savybės galima spausdinti greitai, nes uždažius vieną spalvą, po ultravioletine šviesia ji greit išdžiūna ir nereikia ilgai laukti kol bus galima spausdinti kitą spalvą.

Kaip UV dažai veikia?

Pagrindinis dalykas UV spausdinime yra dažai kurie yra specialiai sukurti reaguoti į UV šviesą. UV dažuose yra įvariausių pigmentų. Vietoje tirpiklių, šie dažai turi mažas anglies pagrindo molekules, kurios linkusios susijungti į ilgas grandines vadinamas polimerais. Šioje grandinėje monomerai yra jungiamosios dalys ir dažuose esantys šviesai jautrūs komponentai vadinami fotoiniciatoriais, padeda šioms dalims jungtis ir kurti grandinę.

Džiuvimo procesas vadinamas polimerizacija. Šiame procese, kuris vyksta labai greitai, visos grandinės pradeda jungtis ir sukuriamas vienas bendras tinklas.

Kokie yra UV dažų privalumai

Tai kodėl UV dažus ir UV laką mes naudojame?

  • UV spausdinime yra naudojami tinkleliai su įvairaus tankio siūlais, kas padeda uždėti kiek įmanomą plonesnį sluoksnį dažų. Būtent šioje dalyje ir yra didelė UV dažų nauda, nes jų yra sunaudojama labai nedaug.

Viena labai aiški priežastis yra ta, kad tai yra gamtą sauganti technologija.

  • Antroji priežastis – labai greitas dažų išdžiuvimas gamyboje, kas paspartina visą darbą. Taip pat įrengimas neužima tiek daug vietos, kiek kiti džiovinimui skirti įrenginiai. Trečioji priežasts yra ta, kad šie dažai nedžiūsta jei į juos nešviečia ultravioletinė šviesa ir galiausiai, dėl galimybės naudoti smulkius tinklelius padidėja galimybė išgauti kuo aštresnę, aiškesnę bei ryškesnę spaudą.

Tačiau kokie yra šių dažų trūkumai?

Klientai neturėtų jaudintis dėl spaudos su šiais dažais. UV dažai šilkografijoje klientams trūkumų nesukelia. Tačiau pats gamybos procesas yra žymiai sudėtingesnis negu dirbant su standartine įranga.

  • Pirmasis trūkumas yra tas, kad UV spausdinimas priklauso nuo džiovinimo įrangos, jei atsitiks taip, kad ši įrengimo dalis nustos veikti, visa gamyba taip pat sustos. UV lempos yra brangios ir turi būti keičiamos po 1000-3000 naudojimo valandų ir jos nuolat turi būti tikrinamos, kad atitiktų keliamus reikalavimus.
  • Taip pat ši technologija reikalauja darbuotojų žinančių kaip su ja dirbti. Saugos taisyklės yra labai svarbios, bei turi būti suteiktos palankios sąlygos sveikatai (turi būti atitikamas vėdinimas, oro padavimas ir ištraukimas.)
  • UV lempos skleidžia daug šilumos, todėl galima dengti ne visus paviršius.